Küsi pakkumist Menüü

Projektidest

 

Euroopa Regionaalarengu Fond

 

Projekti lühi kirjeldus:

“Novum Castrum keskaja teemapark” Vastseliina Piiskopilinnuses keskendub eriomasele palverännusihtkoha loole keskaja foonil.

Projekti eesmärk:

Projekti üldine eesmärk on saavutada Võrumaa ja selle ühe olulisima külastusobjekti ning turismimagneti Vastseliina Piiskopilinnuse kompleksi atraktiivsuse ning tuntuse hüppeline kasv, maakonna külastatavuse kasv ja atraktsiooni külastatavuse ligi kahekordne kasv.

Projekti tulemus:

Projekti tulemusena on loodud Eestis unikaalne ja väljapaistev terviklik, unikaalset külastuskogemust pakkuv ja iseseisvalt piirkonda reisimist motiveeriv atraktsioon, mis toimib aastaringselt, võimaldab külastajatele pakkuda mitmekesiseid külastusprogramme ja teenuseid, motiveerides ka korduvkülastusi ning pikendades külastusaega.

Ajaloo ja kultuuripärand, palverändurite lugu eksponeeritakse uues ehitatud palverännu majas, osaliselt konserveeritava endise linnusekabeli kohale loodavas kabelis ja uues maastikuarhitektuurses lahenduses, mille raames tagatakse parklast  linnuse kompleksi ohutu sissepääs, kogu kompleksi alale luuakse uued liikumisrajad (võimaldab liikumist ka ratastoolis), uus valgustus, infotahvlid, erinevate sündmuste ja tegevuste jaoks loodavad kohad linnuse tornides jne. Projekti raames läbiviidavad tegevused võimaldavad pakkuda külastajatele terviklikke, ainulaadseid elamus ja tegevusprogramme. Kandi inimestele ja ettevõtetele on olulised kompleksis loodavad 3 alalist ning 14 hooajalist töökohta ning atraktiivse külastuspõhjuse loomine piirkonda.

Projekti eelarve – 1 760 916 eurot

Euroopa Regionaalarengu Fond – 1 504 428 eurot

Vastseliina ja Võru vald – 265 488 eurot

2018 aastal eraldas Keskkonna Investeeringute Keskus, Looduskaitse programmi projektina nr 14525, Vastseliina Piiskopilinnuse SA-le  „Piusa jõe MKA asuva mõisapargi ja Vastseliina linnuse maaala hooldus 2018 aastal, tuginedes kaitsekorralduskavale”  projekti elluviimiseks 3 850 eurot. Projekti omaosaluse suuruseks oli 1 041,50 eurot. Kokku projekti maksumus 4 891,50 eurot (lisandub käibemaks).

Projekti kestus: mai – 28. september 2018.a.

Projekti raames teostatid hooldusniitmistööd 11,5 ha suurusel maaalal, mis on ühtne linnuse kompleks. Ligikaudu 8 ha teostati ühe kordsed niitmistööd käsitsi (trimmerdamine) ja 3, 5ha vastava tehnikaga  teostati hooldusniitmist kahel korral.

Projekti tegevused on suunatud otseselt keskkonnaseisundi parandamisele. Loodud on tingimused laialeheliste põlispuude kaitsmiseks. Loodusturismi arenedes on tagatud looduse mitmekesisuse säilimine ja pärandkultuuri väärtustamine. Korrastatud ümbrus võimaldab teostada linnuse varemete konserveerimist ja rekonstrueerimist. Kaudne positiivne mõju – matkajate liikumine toimub matkarajal, väheneb korraldamata liikumisest tulenev koormus loodusele. Kaudselt paraneb Piusa jõe ja Meeksi oja elustiku ning kalastiku elutingimused.

Open in app

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Nõustun