Teenused Piletid Avamisajad Majutus Menüü

EHE AJARÄNNAK KESKAEGA

Vaieldamatult on külastajate lemmikuks ekskursiooniks läbi aastate kujunenud – Ehe ajarännak keskaega, mida same ettetellimisel pakkuda aastaringselt. Ringkäik linnuserahva juhtimisel algab peamaja külastamisega, kus räägitakse Vastseliina linnuse ajaloo tähtsamaid sündmusi ja legende. Edasi liigutakse Palverändurite majja, kus tutvume palverännu temaatikaga Vana-Liivimaalt ja sukeldume palverändurite igapäevasesse ellu.

  • Paketi kestvus 1,5 tundi
  • Teenust on tellitav aastaringselt
  • Soovitatav grupi suurus  10-25 inimest.
  • EHE ajarännak toimub vastavalt tellija soovile eesti, inglise, vene või läti keeles.
  • Ringkäik linnuse õuealal on lisateenus mida saame pakkuda ajarännaku lõpus ja see sisaldab linnuse varemete ja pühakoha külastust, kus  kohapeal rääkime põnevaid jutte ja legende.

RINGKÄIK LINNUSE ÕUEALAL

Kaugemalt tulevatele külastajatele pakume Vastseliina linnuse varemeid ja pühakohta külastada linnuseemanda saatel, kes jutustab kohapeal  linnuse legende ja räägib ajaloost põnevaid seiku.

Kestvus kuni 45min, teenust on tellitav aastaringselt

Minimaalne grupi suurus on 10 inimest

ELAMUSLIK RINGKÄIK

Tavapärasest ringkäigust meie peahoones ja Palverändurite majas saab elamuslik ringkäik, kui sellega liituvad lisaks linnuseisandale ka teised õukonna liikmed, kes ringkäigu ajal ootamatult külalisi üllatavad ja neid erinevatesse tegevustesse kaasa haaravad. Räägime põnevaid jutte keskajast, inimeste elust ja olust ning lugusid ja legende Vastseliina linnusest. Elamusliku ringkäigu lõpetame linnuse varemete ja pühakoha külastamisega kus laternate valguses pajatame seni kuulmata jäänud legende ja lugusid.

Ringkäigule järgneval pidusöögil on lauad lookas linnuserüütlite lemmikroogade ja vürtsjookidega. Kaasa saab lüüa ka erinevates keskaja meistrikodades.

Elamuslik ringkäik kestab 3 – 4 tundi.

Teenust on tellitav perioodil novmeber – aprill

Soovitatav grupi suurus 10 – 25 inimest

Toimub ainult eesti keeles.

ASKEETLIK PALVERÄNDUR

Elamuspakett “Askeetlik palverändur” sisaldab ringkäiku Palverännu majas linnuserahva juhendamisel. Külalistele pakume võimalust riietuda pälverandurite riietusse ja oma nahal tunda seda kõike mida tundis palverändur mitu sajandit tagasi palverännu teed läbides. Järgneval pidusöögil pakub linnuserahvas askeetliku kõhutäidet koos lauakommete tutvustamisega keskaegses õhkkonnas ja stiilis – söömine vaikuses, kus suhelda lauanaabridega tohib vaid käemärkide abil! Elamuspaketi “Askeetlik pälverandur” saab soovi korral pikendada linnuse ümber kulgeva 3,5km pikkuse palverännakuga.

VÄSINUD PALVERÄNDUR

Elamuspakett “Väsinud palverändur” on mõeldud kuni kuuele inimesele ja see algab ringkäiguga palverännu majas. Külalistele pakume võimalust riietuda palverändurite riietusse ja oma nahal tunda seda kõike mida tundis palverändur mitu sajandit tagasi palverännu teed läbides. Kogu elamus lõppeb ihuharamiseruumi keskaegsetes vannides. Seltskonna isiklik saunanaine räägib lähemalt keskaegsest saunakultuurist, ravitsemise ja hügieeni teemadel – samal ajal kui külaline ravimtaimedega rikastatud sooja veega ürdivannis mõnuleb. Saunanaise kätte all saab tunda ka massaaži head mõju ehk ihumudimist vajalikul määral.

Elamuspaketile on võimalus juurde tellida tagasihoidlik või rikkalik sööming ja lisaks saab soovi korral elamust pikendada linnuse ümber kulgeva 3,5km pikkuse palverännakuga.

PALVERÄNDUR PALVERÄNNAKUL

Vastseliina linnuse palverännu tee algab Teeliste kabelis ja lõpeb linnuse varemetes – pühakohal. Palverändurite saatjaks on linnuseemand kes teele olles räägib palju põnevaid jutte ja legende keskajast ning palverändurite igapäevasest elust. Palverännu tee kulgeb mööda Piusa jõe kallast ja selle pikkuseks on 3,5 km. Ajaliselt kestab matk kuni 1,5h. Peale palverännakut suundutakse Palverändurite majja.

 

ELAMUSPAKETT ARMURÕÕM”

Elamuspakett “Armurõõm” on loodud armunutele ja romantiliste hetke väärtustajatele. Paaridele pakume romantilist ajarännakut keskaega ja unustamatut ürdivanni kogemust koos ihumudimisega Palverännumaja ihuharamise ruumis. Õhtu lõpetame romantilise õhtusöögiga ja siis suuname Teid armurõõmu tuppa ööd veetma.

Elamuspakett “Armurõõm” sisaldab: ürdivanni kahele koos ihuharimise õpetusega, ihumudimine kahele, veini ja puuvilja vaagen, söömaaega kahele ja ööbimine Kaupmehe või Kõrtsmiku kambris.

 

PULMATSEREMOONIA PAKETT

Ootame kõiki auväärt nooremandaid ja noorisandaid meie linnuse imetlusväärse ja ajaloohõngulise looduse keskele oma liitu sõlmima ja püha palge ees teineteisele tõotusi andma. Pakume tseremoonia pidamiseks mitmeid erinevaid võimalusi nii linnuse õuealal, Pühakohal või linnuse tornides. Pidupäeva isikupärastamiseks on võimalik läbi viia erinevaid keskaja pulmatraditsioone ning mekkida linnuseisanda tehtud veini.

Et pühasse liitu astumine oleks erilisem, siis keskaja kombel pakub linnuserahvas: õnneamuleti löömist, pruudi ja peigmehe ühise õnne sihtimist ja linnuseisanda veini mekkimist.

Kui soovid lisaks sajanditeks meelde jäävat pulmaööd, siis soovitame tutvuda elamuspaketiga “Armurõõm”

 

 

Täpsema pakkumise saamiseks võta meiega ühendust!

Päringuvorm

Nimi

Tutvu ka

Meistrikojad ja õpitoad

Elamuskeskuse valikus on mitu huvitavat keskaja meistrikoda – küünlategemise õpituba, martsipani meistriklass, keskaja tantsutuba ja muudki.

Lähemalt
Veel pakette
Open in app

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Nõustun