Programmid Piletid Avamisajad Majutus Suvelavastus Menüü

KESKAJA ELAMUSKESKUS

 

Hinnakiri

  • 12 € / täiskasvanu;
  • 10 € / pensionär ja õpilane;
  • 28 € / perepilet (2 täiskasvanut ja kuni 3 last);
  • 4 € / linnuse ala külastus;
  • koolieelikud tasuta.

Vastseliina piiskopilinnuse keskaja elamuskeskuse pilet sisaldab Vastseliina piiskopilinnuse peahoone, palverännumaja, Teeliste kabeli ja linnuse õueala külastust.

Oleme avatud:

  • november-märts T-L 10:00-16:00
  • aprill-mai K-P 10:00-18:00
  • juuni-august E-P 10:00-18:00;
  • september  K-P 10:00-18:00;
  • oktoobris suletud

Vastseliina piiskopilinnuse keskaja elamuskeskus on legendidest tulvil paik, kus ootavad avastamist 14.sajandist pärit linnuse varemed ja pühakoht, elamusekeskuse peahoone, linnuse kõrts, palverännumaja, väike Teeliste kabel ning mõisapark.

Vana-Liivimaa kunagise võimsaima ja ilusaima kindlustusehitis Vastseliina piiskopilinnuse varemetes asub paavstliku õnnistuse saanud pühakoht. 1353.aastal linnuse kabelis aset leidnud Valge Risti imest saati on Vana-Vastseliina lisaks tuhandetele patukahetsejatele ja palveränduritele olnud ka paljude kultuuri- ja ajaloohuviliste rändajate armastatud sihtkohaks. Aeg pole ei linnusele ega ka pühaks peetud kabelile armuline olnud ja praegu on selle kunagisest hiilgusest ja tuntusest vaid üsna vähe alles.

Elamuskeskuse peahoones on võimalus tutvuda keskaja teemalise väljaspanekuga – lähemalt uurida linnuse ajalugu, rüütlite rõngsärki, hansa kaupmeeste kaupa või alkeemiku nurga ja teha muudki põnevat lastetoas mängides. Elamuskeskuse peahoones asub ka Linnuse kõrts, kus pakume suvel igapäevaselt keskajast inspireeritud kõhutäisi, aga sügist-kevadeni võõrustame ainult gruppe, ettetellimisel.

Palverännumaja tutvustab kõike seda põnevat, mis on seotud keskaegsete palverändurite ja palverännakutega. Tänu elamuslikule interaktiivsele ekspositsioonile saavad elamuskeskuse külastajad omal nahal kogeda, mida keskaegne palverändur tundis, mida ta kartis ja mida armastas.

Kõikidel teistel ülal nimetamata aegadel avame külalistele uksed vaid eelneval kokkuleppel piiskopilinnus@gmail.com või +372 50 96 301.

Lisaks elamuskeskuse külastusele saab ettetellimisel kogeda järgmist:

Elamuspaketid, ekskursioonid

Ettetellimisel suurematele ja väiksematele gruppidele nii lähemalt kui kaugemalt Vastseliina Piiskopilinnuse õukond korraldab elamuslikke keskaja võtmes ülesehitatud ajarännakuid, ekskursioone ja elamuspakette.

Lähemalt
Veel pakette
Open in app

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Nõustun