Küsi pakkumist Piletid Avamisajad Menüü

KESKAJA ELAMUSKESKUS

 

Hinnakiri

  • 10 € / täiskasvanu;
  • 8 € / pensionär ja õpilane;
  • 25 € / perepilet (2 täiskasvanut ja kuni 3 last);
  • 3 € / linnuse ala külastus;
  • koolieelikud tasuta.

Vastseliina piiskopilinnuse keskaja elamuskeskuse pilet sisaldab Vastseliina piiskopilinnuse peahoone, Palverännumaja, Teeliste kabeli ja linnuse ala külastust.

Oleme avatud:

  • juuni – august iga päev 10:00 – 18:00;
  • september  K – P 10:00 – 18:00;
  • oktoobris suletud
  • november N – L kell 10:00 – 16:00
  • aprill-mai K-P 10:00 – 18.00

Vastseliina piiskopilinnuse keskaja elamuskeskus on legendidest tulvil paik, kus ootavad avastamist 14. sajandist pärit linnusevaremed ja pühakoht, elamusekeskuse peahoone, linnuse kõrts, Palverännumaja, väike Teeliste kabel ning mõisapark. Vana-Liivimaa kunagise võimsaima ja ilusaima kindlustusehitis Vastseliina piiskopilinnuse varemetes asub  paavstliku õnnistuse saanud pühakoht. 1353. aastal linnuse kabelis aset leidnud Valge Risti imest saati on Vana-Vastseliina lisaks tuhandetele patukahetsejatele ja palveränduritele olnud ka paljude kultuuri- ja ajaloohuviliste rändajate armastatud sihtkohaks. Aeg pole ei linnusele ega ka pühaks peetud kabelile armuline olnud ja praegu on selle kunagisest hiilgusest ja tuntusest vaid üsna vähe alles. Elamuskeskuses peahoones on linnuserüütlite saal ja hansakaupmeeste tuba, alkeemiku nurk ja piinakamber. Tutvuda saab keskaegse köögi ja saunarõõmudega,  rõngassärki selga proovida, küünlaid meisterdada, rüütlirajal võistelda ning kogeda ja teha muudki põnevat. Elamuskeskuse peahoones asub ka Linnuse kõrts, kus pakume juunist-augustini igapäevaselt keskajast inspireeritud kõhutäisi, septembrist- maini võõrustame ainult gruppe, ettetellimisel. Palverännumaja tutvustab kõike seda põnevat, mis on seotud keskaegsete palverändurite ja palverännakutega.  Tänu elamuslikule interaktiivsele ekspositsioonile saavad elamuskeskuse külastajad omal nahal kogeda, mida keskaegne palverändur tundis, mida ta kartis ja mida armastas. Kõikidel teistel ülal nimetamata aegadel avame külalistele uksed vaid eelneval kokkuleppel linnus@vastseliina.ee või +372 50 96 301.

Lisaks elamuskeskuse külastusele saab ettetellimisel kogeda järgmist

Askeetlik Palveränduri eine

Elamuslik pakett , mis algab ringkäiguga keskaega ja lõppeb askeetliku sööminguga Palverännumajas.

Lähemalt

Ehe ajarännak keskajas

Elamusprogramm “Ajarännak keskajas” pakub elamusteküllast võimalust keskaja elu-oluga lähemalt tuttavaks saada.

Lähemalt
Veel pakette
Open in app

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Nõustun