Programmid Piletid Avamisajad Majutus Suvelavastus Menüü

Palverännumaja

 

Palverännumaja tutvustab kõike seda põnevat, mis on seotud palverändurite ja palverännakutega.  Tänu elamuslikule interaktiivsele ekspositsioonile saavad  palverännumaja külastajad teada mida keskaegne palverändur tundis, mida ta kartis ja mida armastas. Miks palverännule mindi sajandeid tagasi ja miks minnakse nüüd. Palverännumajas saab tutvuda erinevate keskaegsete pühapaikade ja palverännu sihtkohtadega, millest üks – Põhja-Euroopa kuulsaim – asus just siin, Vastseliina Piiskopilinnuse Püha Risti kabelis, Valge Risti ime toimumispaigas. Ette tellimisel saab mekkida askeetliku toitu nagu tehti ja söödi palverändurite peatuspaikades. Saadakse teada, millised ohud ja ahvatlused palverändureid pühal teekonnal varitsesid ning omaenese silmaga saab näha erinevust rikka ja vaese palveränduri magamisaseme vahel.

Kuna rändajad vajasid ka oma teekonnal ihuharimist on võimalik näha ka meie palverännumajas ühte sellist ruumi, kus lisaks ihuharimsele tutvutakse erinevate keskaegsete raviviiside ja ravivahenditega. Mängida saab keskaegseid lauamänge, millega palverändurid tihti oma peatuskohtades aega surnuks lõid.  Palverännumaja ringkäigu lõppedes saab külastada ka päris ehtsat pühakohta – Vastseliina linnuse Püha Risti kabeli asupaika ja sinna patukahetsuse märgiks või soovide täitumiseks küünla jätta. Palverännumajaga seotud küsimustes võta palun ühendust linnus@vastseliina.ee.

Palverännutee

 

 

Eesti oma palverännutee toob Pirita kloostrist Vana-Vastseliina pühakohta.

Tänu Pirita kloostri sõpradele on Eestis nüüd päris oma palverännutee. Palverännutee Pirita kloostrist ja kirikust Vastseliina linnuse keskaegse pühapaigani – Püha Risti kabeli müürijäänusteni – viib rändaja läbi Eesti kultuuriloos oluliste paikade ja rahulike, suurtest maanteedest kõrvale jäävate teeradade ühest paavstliku õnnistuse saanud Maarjamaa pühakohast teise. Palverännuteel käija satub mõisatesse, kabelitesse ja kalmistutele, linnamägedele, muuseumidesse ja muinsuskaitsealadele. Huvi korral leiad rohkem infot Palverännutee kodulehelt.

Info palverändurile

Vastseliina Piiskopilinnus tervitab lahkelt  palverännutee läbinuid palverändureid. Võimaldame ihuharimist ( dušš), kui omate Pirita kloostrist väljastatud palveränduri passi. Pakkumine kehtib elamuskeskuse lahti oleku ajal. Palveränduril on võimalik ööbida peamajas(vähemalt 3 päevase etteteatamisega , vastavalt hinnakirjale)

 

Open in app

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Nõustun