Programmid Piletid Avamisajad Majutus Suvelavastus Menüü

Palverännumaja

 

Palverännumaja tutvustab kõike seda põnevat, mis on seotud palverändurite ja palverännakutega.  Tänu elamuslikule interaktiivsele ekspositsioonile saavad  palverännumaja külastajad teada mida keskaegne palverändur tundis, mida ta kartis ja mida armastas. Miks palverännakule mindi sajandeid tagasi ja miks minnakse nüüd.

Palverännumajas saab tutvuda erinevate keskaegsete pühapaikade ja palverännu sihtkohtadega, millest üks – Põhja-Euroopa kuulsaim asus just siin – Vastseliina piiskopilinnuse Püha Risti kabelis, Valge Risti ime toimumispaigas.

Saadakse teada, millised ohud ja ahvatlused palverändureid pühal teekonnal varitsesid ning omaenese silmaga saab näha erinevust rikka ja vaese palveränduri magamisaseme vahel. Kuna rändajad vajasid ka oma teekonnal ihu harimist on võimalik näha ka meie palverännumajas ühte sellist ruumi, kus lisaks ihu harimsele tutvutakse erinevate keskaegsete ravi viiside ja vahenditega. Mängida saab keskaegseid lauamänge, millega palverändurid tihti oma peatuskohtades aega surnuks lõid.

Ettetellimisel pakume elamuspakette, mille käigus  on võimalus veel rohkemgi ettekujutada ja aru saada palverändurite igapäevase elu-olu, linnuserahva saatel läbida 3,5km pikka palverännutee, ja mekkida askeetliku palverändurite toitu nagu tehti ja söödi peatuspaikades vanasti.

Palverännutee

 

 

Eesti oma palverännutee toob Pirita kloostrist Vana-Vastseliina

2012.aastal hakkas Pirita kloostri sõprade ringis idanema mõte rajada palverännutee Maarjamaa ühest otsast teise. Austatud Lagle Pareki peost lendu lastud idee on viimaste aastatega aina kosunud ja saanud tubli tuule tiibadesse ja uhkusega saame õelda – Eestis on päris oma palverännutee.

Palverännutee mis algab Pirita kloostri ja kiriku juures, kulgeb suurtest maanteedest kõrvale jäävatel teeradadel, viib läbi kaunite loodusmaastike keset Eesti kuni Vastseliina piiskopilinnuse keskaegse pühapaigani – Valge ristini Püha Risti kabeli müüri varemetes.

Teekond pakub puhkuse- ja palvepaiku uskujale, kes on pühendunud puhtale palverännakule, ning annab ühtaegu uudishimulikule palverändurile võimaluse tundma õppida lugusid, mis jutustavad palverännuteed ääristavate paikade aegadest, neid paiku vääristanud inimeste vaimsusest ja kätetööst.

Huvi korral leiad rohkem infot Pirita kloostri sõprade Palverännutee kodulehelt.

Info palverändurile

Vastseliina linnuserahvas tervitab lahkelt palverännutee läbinuid palverändureid. Võimaldame elamuskeskuse lahti oleku ajal ihu harimist (dušši teenust), kui omate Pirita kloostrist väljastatud palveränduri passi.

Palveränduril on võimalik kasutada ka majutusteenust peamajas (vähemalt 3 päevase etteteatamisega ja vastavalt hinnakirjale).

 

Open in app

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Nõustun