Teenused Piletid Avamisajad Majutus Menüü

EHE AJARÄNNAK KESKAEGA

Vaieldamatult on külastajate lemmikuks ekskursiooniks läbi aastate kujunenud – Ehe ajarännak keskaega, mida same ettetellimisel pakkuda aastaringselt. Ringkäik linnuserahva juhtimisel algab peamaja külastamisega, kus räägitakse  Vastseliina linnuse ajaloo tähtsamaid sündmusi ja legende. Edasi liigutakse Palverändurite majja, kus tutvume palverännu temaatikaga Vana-Liivimaalt ja sukeldume palverändurite igapäevasesse ellu.

  • Paketi kestvus 1,5 tundi
  • Teenust on tellitav aastaringselt
  • Soovitatav grupi suurus kuni 25 inimest.
  • EHE ajarännak toimub vastavalt tellija soovile eesti, inglise, vene või läti keeles.
  • Ringkäik linnuse õuealal on lisateenus  mida saame pakkuda ajarännaku lõpus ja see sisaldab linnuse varemete ja pühakoha külastust, kus  kohapeal rääkime põnevaid jutte ja legende.

RINGKÄIK LINNUSE ÕUEALAL

Kaugemalt tulevatele külastajatele pakkume Vastseliina linnuse varemeid ja pühakohta külastada linnuseemanda saatel, kes jutustab linnuse legende ja räägib linnuse ajaloost põnevamaid seiku.

HIND

Ringkäik linnnuse õuealal 5,- Eur/inimene

Kestvus kuni 45min, teenust on tellitav aastaringselt

ELAMUSLIK RINGKÄIK

Tavapärasest ringkäigust meie peahoones ja Palverändurite majas saab elamuslik ringkäik, kui sellega liituvad lisaks linnuseisandale ka teised linnuse õukonda kuuluvad tegelased, kes ringkäiku ajal ootamatult ülatavad külalised oma tegevusetega või siis haarab külastajate seltsist kedagi kaasa erinevates toimingutes. Igas ruumis räägitakse ajaloolised juttud keskajast, meie linnuse lugusid ja legende mille saatel ka on põnevad tegevused. Elamuslik ringkäik lõpeb linnuse varemete ja pühakoha külastamisega kus laternide valguses räägitakse veel rääkimata jäänud lood meie linnusest.

ASKEETLIK PALVERÄNDUR

Elamuspakett `Askeetlik palverändur` sisaldab ringkäiku Palverännu majas linnuserahva juhendamisel. Külalistel pakkume võimalus riietuda pälverandurite riietuses, ja `oma nahal` tunda seda kõike mida tundis palverändur mittu sajandeit tagasi palverännu teel olles. Järgneval pidusöömaajal linnuserahvas pakkub askeetliku kõhutäidet koos lauakommete tutvustamisega. Külalised saavad teada, et keskajal manustatud toidul oli oma kindel järjekord kindlal põhjusel. Huvitavaks teeb ka eine võtmine vaikuses, kus suhelda lauanaabridega tohib vaid käemärkide abil! Elamuspaketti `Askeetlik pälverandur` soovi korral saab pikendada meie linnuse umbruses oleva pälverannu tee läbimisega.

VÄSINUD PALVERÄNDUR

Elamuspakett “Väsinud palverändur” on loodud kuni kuuele inimesel, mis sisaldab ringkäiku Palverännu majas linnuserahva juhatamisel. Külalistel pakkume võimalus riietuda palverändurite riietuses, ja `oma nahal` tunda seda kõike mida tundis palverändur mittu sajandeit tagasi palverännaku teel olles. Elamusi pakkub Palverännu maja ihuharamiseruumi kasutus, kus linnuse saunanaine räägib lähemalt keskaegse saunakultuuri, ravimise ja keskaja higieeni kommete teemadel, samal ajal kui külaline ürdivannis naudib sooja vee ja ravitaime mõju. Saunanaine kätte all saab tunda ka massaaži hea mõju eks ihumudimist vajalikul määral. Elamuspakettile on võimalus juurde tellida tagasihoidlikuma või rikkalikuma söömingu, kui ka palveränuu tee läbimist koos linnuseemandaga. Võimalusel ja ettetelimisel pakkume ööbimise teenust meie peamaja Kõrtsmiku või Kaupmehe kambris.

PALVERÄNDUR PALVERÄNNAKUL

Vastsellina linnuse palverännu tee algab Teeliste kabelis ja lõpeb Vastseliina linnuse varemetes pühakohas. Palveränduritel saatjaks on linnuseemand kes teele olles räägib palju põnevaid juttud keskajast ja pälverandurite igapäevasest elust. Palverännu tee kulgeb mööda Piusa jõe kalda, pikkus 3,5km ja matkamine ajaliselt kestab kuni 1,5h. Peale palverännaku suunatakse Palverändurite maja, kus juttud jätkub.

 

ELAMUSPAKETT ARMURÕÕM”

Elamuspakett “Armurõõm” on loodud armastajatele ja romantiliste hetke väärtustajatele. Paarile pakkume romantilisem ajarännaku keskajas ja keskaegse vannikogemuse koos ihumudimisega Palverännumaja ihuharamiseruumis. Elamuspakett “Armurõõm” sisaldab: ürdivanni kahele koos ihuharimise õpetusega, ihumudimine kahele, veini ja puuvilja vaagen, söömaaega kahele. Võimalusel ja ettetelimisel pakkume ööbimise teenust meie peamaja Kaupmehe kambris.

PULMATSEREMOONIA PAKETT

Ootame kõiki auväärt nooremandaid ja noorisandaid meie linnuse imetlusväärse ja ajaloohõngulise looduse keskele oma liitu sõlmima ja püha palge ees teineteisele tõotusi andma. Pakume tseremoonia pidamiseks mitmeid erinevaid võimalusi nii linnuse õuealal kui ka siseruumides kas Palverännumaja kabelis või pemajas. Pidupäeva isikupärastamiseks on võimalik läbi viia erinevaid keskaja pulmatraditsioone ning mekkida linnuseisanda tehtud veini.

Et pühasse liitu astumine oleks erilisem, siis keskaja kombel linnuserahvas pakkub: õnneamuleti löömise, pruudi ja peigmehe ühise õnne sihtimise, linnuseisanda veini mekkimise.

Kui soovid sajanditeks meelde jäävat pulmaööd, siis soovitame elamuspaketti “Armurõõm” koos ööbimisega meie peamaja Kaupmehe kambris.

Paketeid saab täiustada terviselauaga, tagasihoidlikuma einega või rikalikku sööminguga.

 Täpsema pakkumise saamiseks võta meiega ühendust!

 

Vastseliina piiskopilinnuse keskaja elamuskeskus korraldab ettetellimisel elamuslikke keskaja stiilis ajarännakuid.
Ajarännak algab ringkäiguga linnuses, elamuskeskuse peahoones, Palverännumaja ja Teeliste kabelis, saatjaks põnevad lood ja legendid aastasadade jooksul linnuses toimunud sündmustest.

Ringkäigule järgneval pidusöömaajal on lauad lookas linnuserüütlite lemmikroogade ja vürtsjookide all. Kaasa saab lüüa erinevates keskaja meistrikodades. Ajarännak koos pidusöömingu ja meistrikodadega kestab 2 – 4 tundi.

Elamusprogrammi hind sõltub päris mitmest asjaolust: piduseltskonda kuuluvate külaliste arvust, külaliste poolt välja valitud pidusöömaaja menüüst, sellest kas, kuipalju ja milliseid jooke soovitakse mekkida ja sellestki, kas soovitakse pererahvalt keskaegseid rõivaid laenuks või on need juba endal olemas. Võimalus ka tellida ainult elamusekskursiooni!

 

HIND  Elamusekskursioon 20 eurot inimene
Paketi kestvus 2 tundi

Elamusekskursioon koos söögiga 35 eurot inimene
Paketi kestvus 3 tundi
Teenust on tellitav perioodil novmeber – aprill

Soovitatav grupi suurus 15 – 25 inimest
Keskaja ajarännak toimub vastavalt tellija soovile eesti, inglise, vene,  või läti keeles.

Päringuvorm

Nimi

Tutvu ka

Meistrikojad ja õpitoad

Elamuskeskuse valikus on mitu huvitavat keskaja meistrikoda – küünlategemise õpituba, martsipani meistriklass, keskaja tantsutuba ja muudki.

Lähemalt
Veel pakette
Open in app

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Nõustun