Küsi pakkumist Piletid Avamisajad Menüü

Ehe ajarännak keskajas

 

Vastseliina linnuse keskaja elamuskeskuses on huvitav ka omapäi uudistada, aga eriti põnevaks muutub ringkäik keskaegsete linnuserüütlite, lossidaamide, hansakaupmeeste ja alkeemikute jälgedes siis, kui muuseumiringkäigul keegi linnuserahva hulgast päris tõesti sündinud lugusid ja linnusega seotud legende jutustab.Lisaks vanadele piiskopilinnusega seotud lugude ja legendide kuulamisele saab soovi korral selga proovida nii linnusepealiku rõngassärki kui ka linnuseneitsite voorusevööd. Ringkäigule võib soovi korral järgneda külluslik keskaegne pidusöök, mille krooniks õpitakse selgeks keskaegne tants ja meisterdatakse valmis sooviküünal või mandlimaius.

Võimalus ka tellida ainult elamusekskursiooni!

 

Elamusprogrammi hind sõltub päris mitmest asjaolust: piduseltskonda kuuluvate külaliste arvust, külaliste poolt välja valitud pidusöömaaja menüüst, sellest kas, kuipalju ja milliseid jooke soovitakse mekkida ja sellestki, kas soovitakse pererahvalt keskaegseid rõivaid laenuks või on need juba endal olemas.

Keskaja ajarännak toimub vastavalt tellija soovile eesti, inglise, vene,  või läti keeles.

* Elamusprogramm “Ajarännak keskajas” kannab alates 2017. aasta sügisest Eesti ökoturismi kvaliteedimärgist EHE, mis tunnustab Vastseliina linnuse programme osana Ehtsast ja Huvitavast Eestist!

Keskaegsete elamusprogrammid kogemise huvi või kindla soovi korral võta ühendust linnus@vastseliina.ee   + 372 50 96 301

Tutvu ka

Elamusekskursioonid lastele

Eriti põnevaks muutub ringkäik siis, kui muuseumi ringkäigul keegi linnuserahva hulgast päris tõesti sündinud lugusid ja linnusega seotud legende jutustab.

Lähemalt

Meistrikojad ja õpitoad

Võimalus proovida õpipoisi- või selliametit.

Lähemalt

Askeetlik Palveränduri eine

Elamuslik pakett , mis algab ringkäiguga keskaega ja lõppeb askeetliku sööminguga Palverännumajas.

Lähemalt
Veel pakette
Open in app

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Nõustun