Küsi pakkumist Menüü

Ehe ajarännak keskajas

 

Elamusprogramm “Ajarännak keskajas” pakub elamusteküllast võimalust keskaja elu-oluga lähemalt tuttavaks saada. Keskaegset rõivastust kandva linnuseisanda või linnuseemandaga rännatakse läbi Vastseliina linnuse peamaja kahel korrusel asuva keskaja elamuskeskuse. Lisaks vanadele piiskopilinnusega seotud lugude ja legendide kuulamisele saab soovi korral selga proovida nii linnusepealiku rõngassärki kui ka linnuseneitsite voorusevööd. Ringkäigule järgneb külluslik keskaegne pidusöök, mille krooniks õpitakse selgeks keskaegne tants ja meisterdatakse valmis sooviküünal või mandlimaius.

Keskaja ajarännak toimub vastavalt tellija soovile eesti, inglise, vene, soome või läti keeles.

Elamusprogrammi hind sõltub päris mitmest asjaolust: piduseltskonda kuuluvate külaliste arvust, külaliste poolt välja valitud pidusöömaaja menüüst, sellest kas, kuipalju ja milliseid jooke soovitakse mekkida ja sellestki, kas soovitakse pererahvalt keskaegseid rõivaid laenuks või on need juba endal olemas.

* Elamusprogramm “Ajarännak keskajas” kannab alates 2017. aasta sügisest Eesti ökoturismi kvaliteedimärgist EHE, mis tunnustab Vastseliina linnuse programme osana Ehtsast ja Huvitavast Eestist!

Keskaegsete elamusprogrammid kogemise huvi või kindla soovi korral võta ühendust kojaulem@vastseliina.ee   + 372 53 305 089.

Tutvu ka

Elamusekskursioonid

Eriti põnevaks muutub ringkäik siis, kui muuseumiringkäigul keegi linnuserahva hulgast päris tõesti sündinud lugusid ja linnusega seotud legende jutustab.

Lähemalt

Meisterkojad ja õpitoad

Võimalus proovida õpipoisi- või selliametit.

Lähemalt

Keskaegsed lauakombed

Õpituba keskaegsete lauakommete tutvustamiseks, et ka teiste õukondade liikmed oskaksid söögilauas suursuguselt ja elegantselt käituda

Lähemalt
Veel pakette
Open in app

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Nõustun